Wąż 1-15 360x110 cm - gra korytarzowa

Cena z montażem od: 2 000,00 zł 2000.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: 9dots.pl
Kod produktu: gk30

Opis

INSTRUKCJA GRY

Wąż 1-15  - to unikatowe warianty tradycyjnej gry w klasy, polegającej na skakaniu po ponumerowanych polach.Ponadto Klasy Wąż może stanowić pomoc dydaktyczną do nauki podstaw matematyki. Gra inspiruje do coraz to nowszych opcji zabaw oraz aktywnego spędzania czasu. (nowa wersja gry żmija, gąsienica)

Warianty gry:

Mniej lub więcej - Jeden zawodnik staje tyłem do węża. Pozostali uczestnicy kładą na dowolnej liczbie woreczek. Następnie odwrócony zawodnik ma za zadanie odgadnąć co to za liczba. pozostali uczestnicy podpowiadają, "więcej", "mniej".

Wężowy berek - Jeden uczestnik staje na głowie węża i jest tak zwanym „Wężowym Berkiem” Jego celem jest złapać osobę przeskakującą przez węża, jednak Berek może poruszać się tylko i wyłącznie po kolorowych polach węża.Dzieci ustawiają się po obu stronach węża na całej jego długości a ich zadaniem jest przeskoczyć na drugą stronę nie pozwalając Berkowi się złapać. Gdy Berek kogoś złapie zamienia się z nim miejscem, a osoba złapana jest teraz nowym „Wężowym Berkiem”

Wężowe pary - Zabawa jest rozgrywana parami. Uczestnicy ustawiają się na liczbach 7 oraz 8 i rzucają do siebie piłkę. Ich zadaniem jest złapać piłkę nie opuszczając swego pola. W przypadku poprawie wykonanej próby oddalają się od siebie o jedno pole każdy i ponownie podają sobie piłkę. Zabawę wygrywa para, która prawidłowo wykona zadanie stojąc na polach oznaczonych liczbami 1 oraz 15.

Wężowe zawody - Prowadzący dzieli uczestników na dwie równe grupy i ustawia je odpowiednio na polach zaczynając od głowy węża drużynę 1 i od ogona drużynę 2 tak, że każda osoba zajmuje jedno kolorowe miejsce. Każda z grup stara się jak najszybciej wykonać polecenie prowadzącego, za co zwycięska ekipa otrzymuje jeden punkt, a prowadzący wydaje polecenia w jaki sposób obie drużyny podają sobie kolejno piłkę, począwszy od pierwszej do ostatniej osoby w grupie. Piłkę można podawać np. nad głową, między nogami, stojąc na jednej nodze, stojąc do siebie plecami, z zamkniętymi oczami itd.

 

Pytania i odpowiedzi: https://strefygier.pl/pytania_i_odpowiedzi_gry_korytarzowe

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl