Informator gry korytarzowe

Informator gry korytarzowe

             Materiały, z których tworzymy gry korytarzowe mają formę specjalistycznej naklejki podłogowej - składającej się z folii i laminatu. Laminaty ochronne poprawiają wygląd, właściwości oraz przede wszystkim trwałość drukowanych grafik. Wszystkie grafiki drukowane narażone na: ścieranie, zmywanie, muszą być pokryte warstwą ochronną, aby były objęte gwarancją. Gry najlepiej aplikować na twardych i gładkich, płaskich nawierzchniach np. z wykładziny winylowej PCV, gumoleum, linoleum, ceramiki, beton, marmur, lastrico, parkiet, panele. Czyszczenie i konserwacja gry korytarzowej: Odpowiednie są typowe środki czyszczące przeznaczone do wysokiej jakości podłoży lakierowanych: w postaci płynnej, nie zawierające cząstek ściernych, silnych rozpuszczalników, silnych kwasów lub zasad (pH w zakresie 3-11). Ślady podeszwy zalecamy zetrzeć zwykłą gumką do gumowania lub delikatnie cifem. Zaleca się nakładanie past silikonowych w celu wydłużenia żywotności gier korytarzowych. Usunięcie gry korytarzowej: Usunięcie nie pozostawia śladów w postaci resztek kleju i jest bezpieczne dla nawierzchni podłogowej.

Czy gra korytarzowa będzie się ścierać?
Każda gra narażona na czynniki mechaniczne ulega ścieraniu, jednakże gry korytarzowe zabezpieczone są laminatem, który powoduje wzrost bariery ścieralności.

Czy powierzchnia gry korytarzowej jest śliska i może być niebezpieczna?
Stosowany laminat posiada właściwości antypoślizgowe klasy R9 zgodnie z Polską Normą i może być stosowany w miejscach użyteczności publicznej, czyli miejscach w których właściwości antypoślizgowe są szczególnie ważne.

Czy gra korytarzowa będzie odklejała się od podłogi, jak przygotować nawierzchnię?
Prawidłowo przyklejona gra korytarzowa nie odejdzie samoistnie od powierzchni. Niezwykle ważny jest sposób przygotowania powierzchni przed aplikacją gry. Powierzchnia, na którą naklejana jest gra musi być oczyszczona z kurzu, piasku, smarów oraz innych zanieczyszczeń, mogących wpłynąć niekorzystnie na przyczepność. Brak tych działań może spowodować problemy z przyczepnością produktu, a także krótszą trwałość i uszkodzenia spowodowane elementami znajdującymi się pod powierzchnią gry.

         Przed przystąpieniem do naklejenia gry korytarzowej zaleca się nie konserwować powierzchni przeznaczonej pod naklejkę środkami na bazie wosku i tłustych past, gdyż zmniejsza to jej przyczepność - klej z folii podłogowej chłonie tłusta pasta i traci zdolności przyczepności z nawierzchnią skutkiem takiego pastowania jest odklejająca się naklejka podłogowa. Gry korytarzowe kładzione na pastowanej nawierzchni nie podlegają gwarancji. Główną przyczyną podrywania gry korytarzowe są uszkodzenia mechaniczne w miejscach najbardziej narażonych – narożniki lub wystające elementy, ostre kanty naklejki. Należy uczulić korzystających z gier, aby nie uderzać nogą i nie próbować podrywać naklejki w tych miejscach. Oderwanej gry korytarzowej nie można ponownie przylepić. Uszkodzenia mechaniczne nie podlegają gwarancji.

Czy można myć podłogę mechanicznie (maszyną do czyszczenia)?
Gry korytarzowe mają podwyższoną odporność na ścieranie mechaniczne. Zalecane jest jednak czyszczenie ręczne. czyszczenie maszynowe wytwarza większe tarcie na powierzchni przez co gra korytarzowa może szybciej się ścierać i powoduje to utratę gwarancji.

Na jaką nawierzchnię można nakleić grę korytarzową?
Gry korytarzowe są przystosowane do każdej powierzchni twardej, gładkiej, zwartej, płaskiej - bez wystających elementów mogących przyspieszyć przetarcie folii np. z wykładziny winylowej PCV, gumoleum, linoleum, ceramiki, betonem, marmur, lastrico. Podłoże musi być twarde i gładkie, oraz nie kruszyć się.

Czy technologia druku jest bezpieczna dla dzieci i środowiska?
Tak. Technologia druku pozbawiona jest wszelkich chemicznych substancji powodujących negatywne oddziaływanie na środowisko i ludzi. Jest w pełni ekologiczna, wydruk utwardzany temperaturowo – niechemicznie. Technologia posiada atesty bezpieczeństwa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl