Pytania i Odpowiedzi Gry korytarzowe

Czy gra korytarzowa będzie się ścierać?

Każda gra narażona na czynniki mechaniczne ulega ścieraniu, jednakże gry korytarzowe zabezpieczone są laminatem, który powoduje wzrost bariery ścieralności.

Czy powierzchnia gry korytarzowej jest śliska i może być niebezpieczna?

Stosowany laminat posiada właściwości antypoślizgowe klasy R9 zgodnie z Polską Normą i może być stosowany w miejscach użyteczności publicznej takiej jak placówki oświatowe, czyli miejscach w których właściwości antypoślizgowe są szczególnie ważne.

Czy gra korytarzowa będzie odklejała się od podłogi, jak przygotowac nawierzchnię?

Prawidłowo przyklejona gra korytarzowa nie odejdzie samoistnie od powierzchni. Niezwykle ważny jest sposób przygotowania powierzchni przed aplikacją gry. Powierzchnia, na którą naklejana jest gra musi być oczyszczona z kurzu, piasku, smarów oraz innych zanieczyszczeń, mogących wpłynąć niekorzystnie na przyczepność. Brak tych działań może spowodować problemy z przyczepnością produktu, a także krótszą trwałość i uszkodzenia spowodowane elementami znajdującymi się pod powierzchnią gry.

Przed przystąpieniem do naklejenia gry korytarzowej zaleca się nie konserwować powierzchni przeznaczonej pod naklejkę środkami na bazie wosku i tłustych past, gdyż zmniejsza to jej przyczepność - klej z folii podłogowej chłonie tłusta pasta i traci zdolności przyczepności z nawierznią skutkiem takiego pastowania jest odklejająca się naklejka podłogowa. Gry korytarzowe kładzione na pastowanej nawierzchni nie podlegają gwarancji.

Główną przyczyną podrywania gry korytarzowe są uszkodzenia mechaniczne w miejscach najbardziej narażonych – narożniki lub wystające elementy, ostre kanty naklejki. Należy uczulić korzystających z gier, aby nie uderzać nogą i nie próbować podrywać naklejki w tych miejscach. Oderwanej gry korytarzowej nie można ponownie przylepić.

Uszkodzenia mechaniczne nie podlegają gwarancji.

Czy można myć podłogę mechanicznie (maszyną do czyszczenia)?

Gry korytarzowe mają podwyższoną odporność na ścieranie mechaniczne. Zalecane jest jednak czyszczenie ręczne. czyszczenie maszynowe wytwarza większe tarcie na powierzchni przez co gra korytarzowa może szybciej się ścierać i powoduje to utratę gwarancji. 

Na jaką nawierzchnię można nakleić grę korytarzową?

Gry korytarzowe są przystosowane do każdej powierzchni twardej, gładkiej, zwartej, płaskiej - bez wystających elementów mogących przyspieszyć przetarcie folii np. z wykładziny winylowej PCV, gumoleum, linoleum, ceramiki, betonem, marmur, lastrico. Podłoże musi być twarde i gładkie, oraz nie kruszyć się.

Czy technologia druku jest bezpieczna dla dzieci i środowiska?

Tak. Technologia druku pozbawiona jest wszelkich chemicznych substancji powodujących negatywne oddziaływanie na środowisko i ludzi. Jest w pełni ekologiczna, wydruk utwardzany temperaturowo – niechemicznie. Technologia posiada atesty bezpieczeństwa.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl